Viola v Německu

20.-25.9. se náš dětský pěvecký sbor Viola zúčastnil hudebního festivalu Eurotreff 2000 v německém Walldürnu.vrátili jsme se unaveni, ale nadšeni.O některé zážitky z našich cest bychom se proto rádi podělili.Začněme tedy pěkně od začátku:

20.9. jsme opustili sukně našich maminek a vzhůru na již 10. zájezd Violy! Cestou jsme si prohlédli místo Norimberk a druhého dne Heilbron.Po jeho prohlídce jsme znaveni věčným cestováním v autobuse konečně dorazili do festivalového městečka Walldürn.Ubytováni jsme byli všichni společně v tělocvičně, stravování probíhalo v kasárnách.Teď se určitě začnete smát, v jakých jsme to tam žili podmínkách, ale to si nemyslete, kasárny to byly velice moderní, jídlo vydatné a všude se o nás moc dobře starali.

   Večer jsme navštívili zahajovací koncert, na kterém jsme zhlédli mnoho orchestrů, pěveckých sborů a folklórních souborů z celé Evropy.V noci to někteří z nás pořádně roztočili na Europarty.Ale nesměli jsme to moc přehánět, protože nás čekal opravdu perný den.

23.9. jsme hned po snídani odjeli do místního novodobého kostela nacvičovat spirituály ještě s dalšími sbory.To nás velice bavilo, jelikož jsme okusili, jak to chodí jinde.Po obědě následoval koncert v kostele, hned po něm koncert spirituálů, který Viola zahajovala.Naše další vystoupení večer v hale sklidilo nečekaný úspěch.

24.9. jsme měli konečně čas prohlédnout si město Walldürn.Nebylo velké, ale zato pěkné a aktivní co se týče společenského života.Festival zakončoval závěrečný koncert, na kterém jsme slyšeli všechny zúčastněné sbory.Zazpívali jsme si společně se všemi pár pěkných písní a hurá do svých milovaných domovů!

Jak lze vyčíst, zájezd se nám líbil a chtěli bychom za něj poděkovat hlavně panu sbormistru Jaromíru Žejdlíkovi, který ho zorganizoval.

                                                                                                                                                                                Zpět

                                                                                                                                                                          Hlavní stránka