Canterbury – Anglie 1998

17. 5.: Tímto dnem pro nás začíná zájezd do anglického Canterbury na pozvání tamního sboru. Odjeli jsme v 10 hodin ráno směrem na hraniční přechod Rozvadov a dále pak přes Německo do Francie.

18. 5.: Ráno jsme už dorazili do francouzského přístavu Calais, kde jsme se v 8:20 nalodili na trajekl do Doveru. V 10 hodin jsme byli v Anglii. V Doveru na nás čekal dirigent dívčího sboru – Colin Sammnel, který byl naším průvodcem po celý zájezd. Odjeli jsme do Canterbury, kde jsme si odpočinuli v parku. O půl páté odpoledne si nás vyzvedli naši „naši rodiče“.

19. 5.: Mezi 8 a 9 hodinou jsme se sešli v Cauterburské hudební škole. Pak následovala návštěva Herneské zátoky. Odtud jsme odjeli do Luddeuhan School, kde jsme ve 14 hodin měli koncert. Potom následoval odjezd do Cauterbourg. Zbytek dne jsme strávili v rodinách.

20. 5.: Opět sraz od deviti hodin v hudební škole. Na tento den byla naplánovaná návštěva Londýna. Do hlavního města Velké Británie jsme dorazili před polednem. Během dne jsme navštívili Tower Bridge, the Tower of London, Trafalgar Square, Buckingham Palace, Big Ben, Greenwich a Hide park. Při naší návštěvě Londýna zbývalo 591 dní do roku 2000, jak jsme si přečetli na elektronickém odpočítavadle na Piccadilly Circus. Zpět jsme se vrátili o půl deváté večer.

21. 5.: Z hudební školy jsme odjeli do Doveru, kde jsme také o půl jedné měli koncert v tamějším kostele St. Mary's Church. Zde jsme dostali od doverského starosty erby města. Po té nás čekalo doverské muzeum – White Cliffs Experiluce. Během prohlídky jsme se vrátili do historie přístavního města, např. jako mani, kteří před několika desítkami let před Kristem připlouvali do Doveru. Mohli jsme si také obléknout suknice, vyzkoušet si veslování za zvuku bičování otroků. Toto byl jeden z největších zážitku z celého zájezdu. O půl páté odpoledne jsme se opět rozešli do „svých“ rodin.

22. 5.: Po srazu v hudební škole jsme zazpívali paní starostce v Guildhall v Cauterrburg. V 11 hodin nás čekala prohlídka Canterburské katedrály. Zhruba o hodinu později jsme měli volno až do půl páté, kdy si nás vyzvedli naše rodiny. V 19 hodin jsme se setkali v St. Auselm´s School, kde jsme o pul deváté měli koncert spolu s dívčím sborem.

23. 5.: Tento den jsme trávily v rodinách. Většina z nás se sešla v lunaparku

24. 5.: V deset hodin dopoledne jsme se rozloučili s našimi rodinami i s Canterbury a vyrazili jsem směrem na Dover. Odtud jsme o pul čtvrté odpoledne (anglického času) odpluli do Calais. Z Francie jsme pokračovaly do Německa.

25. 5.: Ráno jsme přejeli přes hraniční přechod Rozvadov. A přesně v pravé poledne jsme byli u základní školy v Žamberku, kde na nás čekali naši praví rodiče.