Walldürn – Německo 2000

program zájezdu

20. – 25. září se náš dětský pěvecký sbor Viola zúčastnil hudebního festivalu Eurotreff 2000 v německém Walldürnu. Vrátili jsme se unaveni, ale nadšeni. O některé zážitky z našich cest bychom se proto rádi podělili. Začněme tedy pěkně od začátku.

20. 9.: Opustili jsme sukně našich maminek a vzhůru na již 10. zájezd Violy! Cestou jsme si prohlédli místo Norimberk a druhého dne Heilbron. Po jeho prohlídce jsme znaveni věčným cestováním v autobuse konečně dorazili do festivalového městečka Walldürn. Ubytováni jsme byli všichni společně v tělocvičně, stravování probíhalo v kasárnách.Teď se určitě začnete smát, v jakých jsme to tam žili podmínkách, ale to si nemyslete, kasárny to byly velice moderní, jídlo vydatné a všude se o nás moc dobře starali. Večer jsme navštívili zahajovací koncert, na kterém jsme zhlédli mnoho orchestrů, pěveckých sborů a folklórních souborů z celé Evropy. V noci to někteří z nás pořádně roztočili na Europarty. Ale nesměli jsme to moc přehánět, protože nás čekal opravdu perný den.

23. 9.: Hned po snídani odjeli do místního novodobého kostela nacvičovat spirituály ještě s dalšími sbory. To nás velice bavilo, jelikož jsme okusili, jak to chodí jinde. Po obědě následoval koncert v kostele, hned po něm koncert spirituálů, který Viola zahajovala. Naše další vystoupení večer v hale sklidilo nečekaný úspěch.

24. 9.: Konečně jsme měli čas prohlédnout si město Walldürn. Nebylo velké, ale zato pěkné a aktivní co se týče společenského života. Festival zakončoval závěrečný koncert, na kterém jsme slyšeli všechny zúčastněné sbory. Zazpívali jsme si společně se všemi pár pěkných písní a hurá do svých milovaných domovů! Jak lze vyčíst, zájezd se nám líbil a chtěli bychom za něj poděkovat hlavně panu sbormistru Jaromíru Žejdlíkovi, který ho zorganizoval.