Mnichov – Německo 2012

Libuň

Mnichov

video

Na přelomu listopadu a prosince se vydal sbor ZŠ 28.října Viola na vánoční koncertní zájezd do Mnichova. Cestou jsme se zastavili, jako již po několikáté, na jednu noc v Libuni, vesnici, kde jsou velice milí lidé a kde se nám vždy ohromně líbí. Ani tentokrát Libuň nezklamala. Na společném koncertu v sokolovně měla Viola velký úspěch a místní sbor překvapil svojí originalitou, hezčí koncert jsem dlouho neslyšela.

Další den dopoledne jsme vyjeli na dalekou cestu k sousedům do Německa. Jízda byla náročná, ale s Violou nikdy není nuda. Město Mnichov nás hned po příjezdu zcela oslnilo! Dojeli jsme ke zkušebně mnichovského sboru, kde už na nás čekali naši „adoptivní“ němečtí rodiče, následovalo rozdělení do rodin, v kterých jsme trávili většinu času. Všichni byli spokojení a ze všech možných i nemožných sil se snažili domluvit. S rodinami jsme večeřeli, obědvali a trávili volný čas. Někteří z nás si mohli už v sobotu projít vánoční trhy, svézt se metrem po městě, zabruslit si na kluzišti v centru a mnoho jiného.

V neděli den jsme se vydali na společnou prohlídku města se skvělou paní průvodkyni, která mluvila česky. Všichni jsme byli okouzleni vánoční atmosférou města. Odpoledne v 17.00 na nás čekalo to nejdůležitější, koncert v kostele St. Philippus-Kirche. Podle ohlasu obecenstva se nám zpívání vydařilo a tak jsme se mohli s příjemnými pocity vrátit na poslední noc do svých hostitelských rodin.

Ráno nás očekával spíše nechtěný než chtěný odjezd zpátky domů do Čech. Jediné, co bylo uklidňující pro dívčí část sboru, byla zastávka v obrovském nákupním centru Donau v Regensburgu. Byla to víceméně taková třešnička na dortu.

Při cestě domů jsme už jenom vzpomínali na skvělý předvánoční víkend. Doufáme, že našemu sbormistrovi a milovanému učiteli s námi nikdy nedojde trpělivost a užijeme si ještě spoustu dalších takových zájezdů! – Za PS Viola Katka Luxová